Chester Chest Simulátor zavádění centrálních katétrů

Kód: VT-2400-ADV
Značka: Laerdal
8 Kč 10 Kč včetně DPH
Dostupnost a cena na dotaz

Realistický model lidského trupu s odnímatelnou pravou horní končetinou určený pro péči a odstranění běžných dlouhodobých cévních přístupů. Realistický a kompletní model k nácviku zavádění vnějších centrálních katétrů a používání vaskulárních pomůcek a zařízení běžného typu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Simulátor Chester Chest™ umožňuje lékařům, sestrám a personálu pro poskytování domácí péče nacvičovat používání vaskulárních pomůcek a zařízení běžného typu. Tento simulátor je realistickou a přenosnou učební pomůckou sloužící k výuce, nácviku a kontrole návyků poskytování péče. Jedná se o nejvíce realistický a kompletní model, který kdy sloužil k nácviku zavádění centrálních katétrů! Plochy kolem všech míst zavedení katétru lze použít k nácviku čištění, aplikace obvazů a zajišťovacích pomůcek, infuze kapalin a vyjímání.

 

Nová paže Advanced Arm má větší pohyblivost v rotaci a extenzi než starší verze a je tak bližší reálnému pacientovi při zavádění periferního centrálního katetru. Umožňuje nácvik čištění, fixaci zařízení, infuzi tekutin a vyjmutí. 

  • Horní končetina VT-2386 má dvouprůchodový periferně zaváděný centrální katétr (PICC) o průměrů 5 Fr vystupující z bazilární žíly do vnitřního prostoru dvouhlavého svalu, což je aktuálně preferované umístění.
  • Bazilární žíla je pro snazší identifikaci poněkud vyvýšena. Za místem zavedení PICC je snížená oblast pro umístění periferního portu (port je zobrazen ale není součástí dodávky a lze ho objednat pod číslem VT-417)
  • Základna této oblasti je vyrobena z měkkého materiálu, který umožňuje portu pohyb v případě přístupu. Tato oblast je překryta odnímatelným materiálem, který při nahmatání poskytuje realistický pocit tkáně.   
  • Další vlastností nové paže je 20g nitrožilní katetr zavedený na předloktí. 
  • Chester Chest lze použít jak v polože v leže tak i ve vzpřímené

 

 Levá oblast hrudníku simulátoru Chester Chest™ obsahuje:

  • Tkáňová chlopeň hrudníku 0405 – Speciálně vyvinutý materiál nabízí pocit lidské tkáně, která po umístění na port hrudníku nabízí možnost nácviku pohmatového vyšetření a přístupu. Správné dosažení portu je potvrzeno odběrem „krve“ – jako v reálné situaci!
  • Fyzický implantovaný port pod tkáňovou chlopní hrudníku.
  • Pevný podložní povrch s vylisovanými žebry a odsazenou částí (prohlubní) pro výměnné vložky.
  • Výplně pro simulaci obtížného přístupu 0420, 0430 a 0440 provedené z materiálů připomínajícího měkkou tkáň a nacházející se pod nebo nad portem určené k simulaci pohmatového vyšetření a přístupu k portu za použití některého z následujících typů umístění: normální, „nakloněné“, „měnící místo“ nebo „umístěné v hloubce“.

 Pravá oblast hrudníku simulátoru Chester Chest™

  • má centrální katétr s průchodem o průměru 9,6 Frenchů vyvedený z těla nad klíční kostí. Také je rozeznatelná manžeta Dacron. Vnější krční žíla je poněkud zvednuta a je vybavena otvorem, abyste mohli zavést vlastní katétr. V hrudníku je také proveden otvor pro výměnu katétru zavedeného do podklíčkové tepny.

 Chester Chest - s novou pokročilou paží, paži lze objednat samostatně pro upgrade stávajícího Chester Chest.